Mansetinööbid - härrasmeeste hästihoitud saladus

Mansetinööpe armastavad kõik alates Lewis Hamiltonist kuni paavst Benedictini, Inglise kuningaperest rääkimata. Ja parima uudis on see, et nende kandmiseks ei pea jääma Oscari gala kutset ootama.

Mansetinööbid ei ole niisama ilus paar selles karbikeses, mis Sulle viis aastat tagasi jõuludeks kingiti ja mille pealt Su elukaaslane regulaarselt tolmu pühib. Ei ole nad ka selleks mõeldud, et Su särgi varrukat allapoole parajale kohale sikutada. Mansetinööp on täiesti respektaabel aksessuaar ja Sul on viimane aeg temaga sõbraks saada.

Korraliku härrasmehena kannad kindlasti ka praegusel hetkel särki. Heida pilk oma särgi varrukale. Tõenäoliselt näed Sa seal nööpi. Võib-olla isegi mitut. Tea, et need nööbid pole seal alati olnud. Hulk aega kasutati särki kandes nöörijuppe, millega varrukas ja krae koomale tõmmati. Lihtne ja efektiivne. Aga mitte kuigi ilus.

Ühel hetkel asus nende asemele alandlik nööp, kes tegi oma tööd hästi, aga polnud kuigi edev. Viktoriaanlikul ajastul, kui särke tärgeldati tärklisega kõvaks ja tavalise usina nööbi tugevusest enam manseti kooshoidmiseks ei piisanud, astus püünele mansetinööp. Tööstusrevolutsioon tegi mansetinööbid kättesaadavaks ka keskklassile ja upitas nende populaarsuse taevastesse kõrgustesse.

Võib-olla üritad juba oma sahtlipõhjast väljaotsitud mansetinööpe varruka külge passida. Ei õnnestu? Enamus päevasärke on ühekordse mansetiga ehk nn barrel cuff, kus manseti kaks poolt üksteise peale asetatakse ja nööbiga kinnitatakse.

Otsi nüüd kapist välja see särk, mida Sa kordagi kandnud pole, kuna varrukad lehvivad tuules. Kui Sul mansetinööpe pole, siis pole Sa ilmselt osanud lehvivate varrukate probleemi esteetiliselt lahendada. Tegemist on Prantsuse ehk topeltmansetiga ja mansetinööbid on kinnitamiseks lausa hädavajalikud.

Aga tuleme korraks tagasi ühekordse nööpidega manseti juurde. Kui mõned erandid välja arvata, siis lõviosa Sangari ja Oscar of Swedeni särkidest on ühekordse manseti- ja nööpidega. Kuid arvestades kaasaegse mehe vajadusi, oleme jätnud lõpliku valiku mansetinööpide osas Sinu teha. See tähendab, et meie särkidel on nööpauk õmmeldud mõlemale manseti poolele. Kui soovid, saad kasutada olemasolevaid nööpe. Kui soovid, saad nööbid eemaldada, manseti pooled kõrvuti kokku panna ja mansetinööpi kasutada.

Viktoriaanlikust ajastust, mil mansetinööpe kasutama hakati, on palju vett merre voolanud ja moemaailmas on reeglid kardinaalselt muutunud. Mansetinööpide kandmiseks ei pea ootama aasta kõige pidulikumat sündmust. Võid vabalt oma igapäevasele särgile mansetinööpidega härrasmehelikkust lisada. Pea vaid meeles, et mansetinööp on ehe ja seda ei tohiks pintsakuvarruka alla peita – mansett peaks paari sõrme jagu varruka alt välja paistma.

 

Tutvu Sangari mansetinööpide valikuga siin.