Mis on Oscar of Swedeni triiksärgid?

Sangar ostis Rootsi särgitootja Oscar of Sweden’i. Tekstiililinnast Boråsist pärit ettevõttel on Eesti tuntuima särgitootjaga palju ühist. Mõlemad on loodud eelmise sajandi keskpaigas, Sangar 1956. aastal ning Oscar of Sweden 1949. aastal.

Samuti on sarnased meie mõttemaailmad – püüame alati täiusliku kvaliteedi poole. Nüüd aga teeme seda koos, sest Sangar on saanud väärilise kaaslase.

Miks peaks Eesti mees valima Oscar of Swedeni särgi?

  Põhjuseid on hulgaliselt:
 • * Maailma parim kangavalik,
 • * kergem hooldada ja kestab kauem,
 • * aastakümneid timmitud täiuslik sobivus ja mõõdusüsteem,
 • * õmmeldud ainult Euroopas, Rootsi kvaliteedispetsialistide jälgimisel,
 • * ainulaadsed pärlmuttertöötlusega nööbid,
 • * eriline nööbikinnitus - enne rebeneb särk kui nööp,
 • * suurepäraselt istuvad kraed ja mansetid,
 • * kestvuskaup, mis erinevalt kiirmoest ei kaota aastaid väljanägemist,
 • * iseloomuga, kuid põhjamaiselt maitsekas disain.

Iga Oscari särgi kangas on eriline, hinnaline ja silmapaistev. Mitte ükski kangas ei ole kollektsiooni sattunud meelevaldselt, vaid eesmärgiga pakkuda kandjale enneolematut kogemust Oscari särgi kandmisest.

Kindlasti on oluline, et Oscari kollektsiooni kangad lubavad eriti kerget hooldust - oluliselt vähem tööd triikrauaga!

  Kõik Oscari särgid on kas:
 • * Non iron töötlusega (vajab väga vähe triikimist),
 • * Wrinkle free (ehk kortsumisvastase) töötlusega,
 • * Two fold (ehk topeltkeerutusega) puuvillasest lõngast, mis kortsub vähem ja on parema vastupidamisega,
 • * või on väga erilise mustri, värvi või kangastruktuuriga.
 • Kõikide töötluste kohta on särgi sees lisaetikett.

  Stiil ja kvaliteet algavad detailidest. Oscari särkide nööbid on tavalisest nööbist paksemad, neil on väljapaistev ning tavalisest nööbist eristuv pärlefekt. Samuti on kõik Oscari särkide nööbid õmmeldud ette kumminiidikeerutusega nööbi kanna all, just nii nagu Sangari särgidki. Taoliselt kinnitatud nööbid ei tule kunagi ära.

  Valmisriiete hulgas on Oscari (ja nüüdsest ka Sangari) särkide istuvus tõeliselt eesrindlik. Pakume kahte kehatüüpi, millel muutuvad suurusega nii ümbermõõdud kui ka varruka pikkus. Seega on erinevaid triiksärgi numbreid kaks korda rohkem kui teistel särgitootjatel!

  Õige suuruse valimine ei ole tegelikult keeruline - kui tavalise, üle kahe numbriga mõõdusüsteemi särk jäi natuke laiaks või kitsaks, valige number väiksem või suurem, et saada täiuslik triiksärk.

  Kõik Oscar of Swedeni särgid valmivad Euroopas - peamiselt Eestis, Ukrainas ja Poolas. Tootmist kontrollivad Rootsi parimad asjatundjad ning tootmiskohtadega on aastatepikkune koostöö.

  Oscar of Sweden on algusest peale võlunud kõiki julgeid ja mängulisi, nii ka meid. Põimides traditsioone ja kvaliteeti moetööstuse ettearvamatu ja püsi matu iseloomuga, võiks Oscar of Sweden’i sünonüümiks vabalt olla viguriga galantsus.

  Oscari kvaliteetsärgid sobivad hästi nii viisakat välimust nõudvatesse olu kordadesse kui ka argipäeva vallatumaks muutma. Särkide mustritest võid leida nii jalgrattaid kui ka pil jardikuule, värvivalikust aga punast, sinist, oranži, kollast – kõike rõõmsat.

  Oscar of Sweden pöörab päid ja tõmbab pilke ning paneb suud sõbralikult muigama. Kirev isiksus tunneb end nendes särkides alati ära. Samuti ei puudu Oscari valikust klassikaliste mustritega ja ühevärvilised Euroopa parimatest kangastest valmistatud kvaliteetsärgid.

  Oma 67 tegutsemisaasta jooksul on Oscar of Sweden tegelenud ainult särkide, ei millegi muuga. Alustati vaid oma pere keskis ühes väikeses keldris. Stig Åhman ning tema poeg Per ja tütar Ewa veetsid pikki tunde erinevate lõigetega, pressides hoolikalt kraesid.

  Raske töö on end ära tasunud – tänapäeval müüakse Oscar of Sweden’i särke nii Euroopas kui ka Ameerikas. Seejuures disainitakse neid ikka veel sellessamas väikelinnas, mille vapil ilutseb kaks paari kääre. Igatahes on Oscar of Sweden oma huvitava ajaloo, tublide saavutuste ja nakatava elurõõmuga tõeline Sangar.

  Suhteliselt väikest Boråsi linna, kust Oscar of Sweden pärit on, tuntakse rahvusvaheliselt kui Boråsi Ülikooli asukohta - see on üks vähestest kõrgkoolidest kogu maailmas, mis keskendub moele ja rõivatööstusele.

  Maailmailmakuulsast moeülikoolist pärinevad ka need inimesed, ke Oscar of Swedeni kangad valivad ja kollektsiooni loovad. Näiteks särgikangaste valimisel võetakse appi luup ja mikroskoop. Pole liig öelda, et kangaste valikult on Oscar maailma tippude hulgas, kui mitte kõige parem. Oscari töötajate teadmised aitavad ka Sangari kollektsiooni veelgi paremaks teha!

  Skandinaavia särgiostjad on väga nõudlikud, seepärast jälgitakse ülihoolsalt õmbluskvaliteeti ja uuritakse kangaste omadusi. Ostes Oscari särgi, võid kindel olla, et saad parima, mida valmisriiete tootjatel sulle pakkuda on. Räägitakse, et Rootsi kuningaski kannab Oscari särke!

  Sangari kauplustes pakume Oscari särke palju taskukohasema hinnaga kui mujal maailmas. Tutvu valikuga siin.